Gry Sportowe

bokser

Na dźwięk - gra sportowa, pierwsze co przychodzi do głowy to FIFA. Jednak gdy tylko zastanowimy się trochę dłużej, może okazać się, że wybór jest o wiele, wiele większy. Zadaniem tego gatunku jest, przede wszystkim, symulowanie dyscypliny sportowej. Gra robi to w sposób realistyczny lub komediowy, a każdy z nich ma rozwijać refleks i myślenie strategiczne. Niektóre z nich pozwalają nam również wcielić się w rolę menadżera drużyny. Oto tytuły, które przez lata były najczęściej ogrywane przez fanów sportowego szaleństwa!

 1. Seria Mortal Kombat
 2. Najpopularniejsze wyścigi gokartowe na świecie z długą historią – wydano je jeszcze na konsolę sNES. Do 2018 roku powstało aż 8 części, a każda z nich oferuje kolejne innowacje, jednocześnie nie rezygnując z oryginalnego pomysłu. Zadaniem gracza, oprócz wygrania wyścigu, jest utrudnianie zabawy innym poprzez podrzucanie pułapek i statusów. Kooperacja przez sieć dostępna jest od 3 odsłony serii.

 3. Seria FIFA
 4. Gra dla wszystkich chcących przeżyć prawdziwie piłkarskie emocje. Seria ukazuje się na rynku od 1993 roku i każde kolejne wydanie cieszy się ogromną popularnością. W 2011 roku jej sprzedaż osiągnęła 100 milionów!
  Ciekawostką jest, że kontrowersyjny system skrzynek z łupem spopularyzowała właśnie FIFA. Gra jako jedyna może się także pochwalić ogromną ilością wykupionych licencji, co zwiększa realizm rozgrywanych meczów.

 5. Seria Pro Evolution Soccer (PES)
 6. Kolejka piłkarska seria i konkurencja dla FIFA, jednak w przeciwieństwie do niej, PESa wyprodukowano w Japonii. Od 6 części gra otrzymała oficjalne spolszczenie, co znacznie zwiększyło ilość sprzedanych kopii. Siłą gry PES jest duży nacisk na taktykę – mamy pełną kontrolę nad układem ofensywy i ataku. Kontrolować możemy nawet indywidualne krycie piłkarzy.

 7. Seria Madden NFL
 8. Seria będąca doskonałym symulatorem futbolu amerykańskiego. Niezwykle popularna na zachodzie, u nas tylko wśród fanów - jednak w rankingach zawsze na czołowych miejscach. Gra odwzorowuje pojedynki z precyzją i realizmem. W Madden NFL 19 wprowadzono mechaniki, które sprawiają, że kontrolowani przez gracza zawodnicy wykazują unikalne zachowania. Ponadto dużo naturalniej odwzorowano fizykę. Aż miło się patrzy!

 9. Seria SSX
 10. Fani zimowego szaleństwa również mają się czym pochwalić. SSX to seria przypominająca stylem wyścigi typowe dla automatów – zabójcze tempo, adrenalina i pobijanie rekordów. Tutaj bardziej liczy się jak najszybsze dotarcie do mety niż styl, choć ten też jest punktowany. Tricki zwiększają tempo zjazdu, a każda postać ma unikalne statystyki, do których możemy dopasować swój charakter gry.

 11. Mario Tennis
 12. Familijna gra sportowa od Nintendo. Zawsze cieszyła się popularnością i zdobywała świetne oceny w recenzjach, a po swojej stronie miała fanów sympatycznego uniwersum. Edycja z 2018 roku, Mario Tennis Aces, stała się bestsellerem na konsolę Switch. Tryby rywalizacji genialnie zbalansowano, a dodatkowych wyzwań możemy szukać przez sieć. Do wyboru mamy wszystkie znane postacie z gier Nintendo, nawet Chain Chompa!

 13. Seria Tony Hawk’s Pro Skater
 14. Kultowa seria której wstyd nie znać! Popularność tytułu była tak duża, że trafił prawie na każdą dostępną platformę i zapoczątkował wśród młodzieży modę na deskorolkę. Zadaniem gracza jest nabijanie punktów poprzez wykonywanie skomplikowanych akrobacji i zbieranie ukrytych liter. Ponadto osiągnięciami można dzielić się ze społecznością, co jest dodatkowym wyzwaniem i zwiększeniem przyjemności z zabawy.