SHADOW OF THE COLOSSUS / PS4

SHADOW OF THE COLOSSUS / PS4
 • Gra PS4
  Gatunek: gra akcji TPP
  Wersja językowa: polska (napisy)
  Klasyfikacja wiekowa: 12+
  Ilość graczy: single player

  Gra nowa - w folii

   
   
  obrazek


  Shadow of the Collossus na konsolę PlayStation 4 to kompleksowy remake kultowej gry akcji z 2005 roku, która w ciągu kilkunastu lat od premiery doczekała się statusu legendy. Za opracowanie produkcji odpowiada studio Bluepoint Games. Warto odnotować, że nie jest to pierwsze spotkanie deweloperów z omawianym tytułem – zespół stworzył bowiem zremasterowaną wersję pierwowzoru, wydaną na konsolę PlayStation 3 w 2011 roku.


  W Shadow of the Colossus gracz wciela się w Wandera – młodzieńca który za wszelką cenę stara się przywrócić do życia dziewczynę o imieniu Mono, która została poświęcona w tajemniczym rytuale. By zrealizować swój plan wskrzeszenia dziewczyny, bohater przekracza granice odseparowanej od reszty świata zakazanej Krainy i zawiera pakt z mroczną siłą zwaną Dormin. Okazuje się bowiem, że istnieje możliwość wskrzeszenia ukochanej. Jednak żeby to zrobić, Wander musi unicestwić szesnaście tytułowych Kolosów, istot przypominających gigantyczne, żywe posągi. Mając do dyspozycji jedynie miecz oraz łuk, bohater wyrusza w niebezpieczną podróż w towarzystwie wiernego konia Agro.


  W grze akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podstawą rozgrywki jest eksploracja rozległego i otwartego świata oraz walka z szesnastoma tytułowymi Kolosami. Wybrany cel należy wytropić, używając w tym celu klingi miecza emitującej światło (wąski słup oznacza, że w tym kierunku znajduje się oponent) i do niego dotrzeć. Po odniesieniu zwycięstwa Wander budzi się w świątyni, gdzie przyjmuje od Dormina zadanie unicestwienia kolejnego oponenta.


  Walki toczą się w czasie rzeczywistym i w różnych sceneriach otwartego świata (na lądzie, w wodzie, w przestworzach). Przeciwnicy różnią się od siebie nie tylko wyglądem i rozmiarami ale także indywidualnymi cechami i słabościami, dzięki którym możemy opracować odpowiednią taktykę działania. Podczas gdy jedne Kolosy kroczą majestatycznie po powierzchni lub spokojnie latają w przestworzach i nie zaatakują niesprowokowane, inne zachowują się bardziej agresywnie i chaotcznie. To ostatnie ma miejsce zwłaszcza wtedy, kiedy głowny bohater gry wspina się po ich porośniętych sierścią częściach ciała (chcąc uniknąć bolesnego upadku, należy zwracać uwagę na wskaźnik wytrzymałości, jako że bohater wisząc na rękach, szybko opada z sił), próbując dotrzeć do jednego ze słabych punktów – takowy należy kilkukrotnie dźgnąć mieczem, by osłabić potężnego wroga. Nierzadko protagonista jest również zmuszony skorzystać z pomocy Agro – wierzchowiec stanowi realne wsparcie na polu bitwy; potrafi bowiem odwracać uwagę przeciwnika (w tym celu możemy wykorzystać także łuk) i umożliwia dostanie się w trudno dostępne miejsca, z których na przykład wskakujemy na grzbiet Kolosa. Twórcy starali się przy tym obdarzyć go cechami prawdziwego zwierzęcia, przez co nasz kompan czasami odmawia posłuszeństwa, a w sytuacji bezpośredniego zagrożenia salwuje się ucieczką.

   

  Należy podkreśłić, że twórcy pokusili się o dostosowanie schematu sterowania do standardów panujących w dzisiejszych grach. Całość została opracowana w taki sposób, by poradzili sobie z grą nie tylko weterani gatunku i osoby zaznajomione z dziełami zespołu Team Ico, lecz także nowi gracze.


  Trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania. Podobnie jak swego czasu oryginał, produkcja cechuje się rozmachem i zapadającą w pamięć stylistyką. Niemiej, w oczy rzucają się również nowe tekstury wysokiej jakości oraz zaawansowane efekty wizualne, na czele z realistycznym systemem oświetlenia.

   
 • PRODUCENT SONY
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

149,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Waga: 0.2 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty