ASSASSIN'S CREED ORIGINS / PL/ PS4

ASSASSIN'S CREED ORIGINS / PL/ PS4
 • Gra PS4
  Gatunek: 
  gra akcji 
  Wersja językowa:
  polska (napisy)
  Klasyfikacja wiekowa:
  18+
  Ilość graczy:  
  single player
  Gra nowa w folii.

  obrazek


  Assassin's Creed jest kolejną pełnoprawną odsłoną bestsellerowej serii gier, będąca prequelem całego cyklu, która przenosi nas w najodleglejsze jak dotąd czasy starożytnego Egiptu. Podczas gry wcielamy się w postać Bayeka - ubijskiego wojownika, a zarazem jednego z założycieli bractwa tytułowych Asasynów.


  Akcja gry rozgrywa się w starożytnym Egipcie, gdzie swoje początki miało bractwo tytułowych Asasynów. Za powstaniem owego ugrupowania stała intryga, którą poznajemy w trakcie gry. Bohater był nubijskim wojownikiem, który służył faraonom jako agent i elitarny stróż prawa. On i inni żołnierze stali się jednak reliktem przeszłości, kiedy do głosu zaczęły dochodzić greckie wpływy wprowadzane przez dynastię Ptolemeuszy. Podczas zmian naszemu bohaterowi nie pozostało nic innego, jak dostosować się do nowych realiów.

   
  Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, oprócz wątku historycznego w grze pojawiają się epizody które zostały osadzone w czsach współczesnych. Podczas rozgrywki odkrywamy kolejne tajemnice firmy Abystergo Industries, która jest tylko przykrywką dla działalności zwaśnionego z Asasynami zakonu Templariuszy.


  Assassin's Creed: Origins oddaje w nasze ręce otwarty świat który swoim rozmiarem przypomina obszar z Assassin's Creed IV: Black Flag. Świat gry obejmuje miasta, mniejsze i większe oazy oraz Deltę Nilu. Tym razem mapa nie została podzielona na mniejsze sektory doczytywane w toku przygody; dotyczy to również rzecznego dna, gdzie można znaleźć podwodne ruiny i wraki zatopionych statków. Istotną rolę podczas rozgrywki odgrywa eksploracja, którą dokonujemy na piechotę (kolejny razz możemy skorzystać z systemu freeruningu, dzięki któremu nasz bohater wspina się na elementy otoczenia i przeskakuje po nich w zręczny, parkourowy sposób) oraz na grzbiecie wierzchowca – konia lub wielbłąda, które można przyzwać do siebie gwizdnięciem. W trakcie przygody podczas rozgrywki możemy jeździć rydwanem lub podróżować na pokładzie łodzi.


  Świat gry zamieszkują dzikie zwierzęta które nasz bohater może oswajać oraz wykorzystać je jako wsparcie podczas walki. W grze znajdują się również postacie neutralne (po raz pierwszy w historii serii ich życie jest podporządkowane cyklowi dnia i nocy oraz indywidualnemu terminarzowi obowiązków). To właśnie od nich przyjmujemy zadania fabularne oraz misje poboczne które napędzają grę. 


  Znaczących zmian doczekał się również system walki. Twórcy gry zrezygnowali ze schematu opartego na wyprowadzaniu widowiskowych kontr na rzecz stosowania uników, blokowania ataków tarczą oraz wykorzystywania momentów, kiedy przeciwnicy odsłaniają się na ciosy. Ataki zostały podzielone na dwie kategorie. Lekkie które wykorzystujemy przede wszystkim podczas walki ze słabszymi oponentami. Stosowanie ciężkich jest jednym ze sposobów na pokonanie Bossów oraz opancerzonych wrogów. Dodatkowo gdy naładujemy specjalny pasek adrenaliny nas bohater może wyprowadzić niesamowicie silny atak dzięki któremu możemy powalić najpotężniejszego przeciwnika. Na wyposażeniu naszego bohatera znajdują się zróżnicowane narzędzia walki. Z przeciwnikami możemy walczyć w zwarciu, przy użyciu broni białej (topory, kije, miecze, sztylety, maczugi), jak i kilku rodzajom łuków. Tak jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu, naszych przeciwników możemy eliminować z zaskoczenia, przy użyciu ukrytego ostrza, oraz wykorzystywać przeróżne gadżety np. bomby dymne. Elementy nszego ekwipunku możemy cały czas ulepszać dzięki rozbudowanemu systemu craftingu.


  Elementy RPG obejmują także rozwój postaci. Podczas rozgrywki zdobywamy punkty doświadczenia dzięki którym nasz bohater awansuje na kolejne poziomy, a pozyskane punkty doświadczenia wydajemy na zakup umiejętności które zostały ułożone na rozbudowanym drzewku. Umiejętności podzielono na trzy grupy. Pierwszą z nich jest Master Warrior, który obejmuje talenty dotyczące walki w zwarciu. Master Hunter pozwala opanować korzystanie z łuku oraz cichą eliminację wrogów. Natomiast Master Seer dotyczy narzędzi wykorzystywanych przez naszego bohatera i manipulacji środowiskiem. Do dyspozycji mamy również Senu, czyli oswojonego orła, a zarazem wierna towarzyszka prowadzonego do boju herosa. Naszego orła posyłamy na niezbyt odległe zwiady. Pozwala to zapoznać się z topografią terenu i pozycjami zajmowanymi przez  naszych przeciwników, a rozwijając jego zdolności, gwarantujemy sobie możliwość oznaczania wypatrzonych przez niego adwersarzy, a nawet odwracania ich uwagi.


  Assassin's Creed: Origins działa w oparciu o technologię AnvilNext 2.0 – jest to nowa wersja rozwijanego przez autorów silnika który pozwolił na poprawę jakości oprawy graficznej. uwagę przykuwa zarówno pełne detali otoczenie, jak i bogato animowane postacie. Standardowo dla serii cyklu, podczas rozgrywki towarzyszy nam klimatyczny soundtrack.


   

 • PRODUCENT UBISOFT
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

157,80  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Waga: 0.2 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty