FAR CRY PRIMAL /PL /PS4

FAR CRY PRIMAL /PL /PS4
 • Gatunek: akcji FPP, sandbox
  Wersja językowa: polska (napisy)
  Klasyfikacja wiekowa: 18+
  Ilość graczy: single player  

  Gra nowa - w folii
   
   

  obrazek


  Far Cry Primal to pierwszoosobowa gra akcji, stanowiąca pełnowymiarowy spin-off sandboksowego cyklu Far Cry, zapoczątkowanego w 2004 roku przez znane później z serii Crysis studio Crytek. Począwszy od kolejnej odsłony serii, tj. Far Cry 2, pieczę nad marką objęło studio Ubisoft Montreal, sukcesywnie rozwijając najlepsze cechy pierwowzoru. Oprócz pełnoprawnych części Far Cry,   od czasu do czasu otrzymywaliśmy jednak także produkcje poboczne, np. osadzony w realiach science-fiction Far Cry 3: Blood Dragon. Odskocznię stanowi też opisywany tytuł, który w przeciwieństwie do kanonu serii przenosi graczy w zupełnie nowe, prehistoryczne realia. Podobnie jak wszystkie ostatnie odsłony cyklu, także i Far Cry Primal powstał pod kierownictwem kanadyjskiego oddziału firmy Ubisoft, znanego przede wszystkim za sprawą bestsellerowego Assassin’s Creed.


  Akcja Far Cry Primal przenosi graczy do epoki kamienia łupanego, około 12 tysięcy lat przed naszą erą, i toczy się w pięknej aczkolwiek śmiertelnie niebezpiecznej fikcyjnej krainie Oros. Ukształtowała się ona kilka tysięcy lat wcześniej na skutek cofnięcia się lądolodu po ostatnim zlodowaceniu Ziemi, dzięki czemu oferuje spore zróżnicowanie krajobrazu – od zielonych lasów po bagna i obszary pokryte śniegiem. W grze wcielamy się w prehistorycznego myśliwego imieniem Takkar, który wraz ze swą grupą łowiecką zapuścił się w rejony okupowane przez inne plemię, wskutek czego cała ekipa została brutalnie wymordowana, zaś jedyną osobą, która uszła z życiem jest właśnie protagonista. Od tego momentu bohater zdany jest wyłącznie na siebie, w krainie zamieszkanej  przez agresywnych tubylców i śmiertelnie niebezpieczne gatunki fauny. A ponieważ w prehistorycznej dziczy samotny myśliwy stanowić może łakomy kąsek dla pierwszego napotkanego drapieżnika, podstawowym celem Takkara staje się uformowanie nowego plemienia i zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz warunków do rozwoju.

   


  Pod względem mechaniki, Far Cry Primal oferuje wszystkie charakterystyczne elementy swych poprzedniczek, jednak z uwagi na zupełnie inne realia, w jakich osadzona została rozgrywka, poszczególne akcenty rozłożone   zostały tu w nieco inny sposób.    Zabawa toczy się w rozległym otwartym świecie, w którym oprócz podstawowych misji fabularnych    na graczy czeka cała masa nadobowiązkowych zadań oraz wyzwań, wrogich przyczółków do odbicia, ukrytych znajdziek oraz niebezpiecznych gatunków  zwierząt, na które będziemy musieli polować. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii Far Cry, twórcy skupili się przede   wszystkim na zapewnieniu pełnej swobody działania oraz wielu alternatywnych sposobów realizacji misji. Dzięki temu w grze znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy czystej akcji, jak i gracze preferujący skradanie się oraz stosowanie bardziej wysublimowanych strategii.


  W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu, w Far Cry Primal większego znaczenia nabrał system rzemiosła. W realiach prehistorycznych gry wszelką broń i inne przydatne akcesoria musimy bowiem wytworzyć sobie sami, korzystając z szerokiej gamy surowców, takich jak różne rodzaje kamieni oraz kości i skóry zwierząt. Do dyspozycji graczy oddano wiele odmian maczug, dzid, łuków, noży i innego prymitywnego oręża, zaś niezwykle istotnym elementem rozgrywki uczyniono ogień, który nie tylko pełni  kluczową rolę w przetrwaniu, ale daje również szereg opcji taktycznych (np. odstraszanie zwierząt w taki sposób, by wpadły na   wrogie plemię). Wynikający z realiów gry brak jakichkolwiek pojazdów rekompensuje możliwość dosiadania różnych gatunków zwierząt, dzięki czemu możemy przemierzać krainę Oros znacznie szybciej i sprawniej niż na piechotę.


   W odróżnieniu od ostatnich pełnoprawnych odsłon cyklu, oferujących opcje rozgrywki multiplayer (np. tryb kooperacji), Far Cry Primal nie oferuje żadnej formy zabawy wieloosobowej i stworzony został wyłącznie jako „doświadczenie jednoosobowe”. Far Cry Primal przygotowano w oparciu o autorski i nieustannie rozwijany silnik Dunia Engine, wykorzystany między innymi w Far Cry 4. W związku    z faktem, że opisywana produkcja jest pierwszą grą w serii stworzoną wyłącznie z myślą o komputerach PC i konsolach ósmej generacji, oprawa graficzna tytułu uległa jednak nieznacznemu podrasowaniu.


  Cechy charakterystyczne:

   

  • Dbaj o swoje plemię i zdobądź umiejętności, które pomogą Ci przewodzić swojemu ludowi.
  • Zjednaj sobie niepowtarzalne postacie i z ich pomocą pokonaj niebezpieczeństwa przyrody.
  • Stań oko w oko z wrogimi plemionami, które nie cofną się przed niczym, żeby unicestwić Ciebie i Twoich sojuszników.
  • Pokonaj niebezpieczne zwierzęta i ludzi, aby zostać najgroźniejszym drapieżcą.
  • Obserwuj obozy wroga i planuj ataki z użyciem uzbrojenia i narzędzi wykonanych z kości pokonanych zwierząt.
  • Zawładnij żywiołem ognia, aby poszerzyć swoje pole manewru i zdobyć możliwość podpalania swojej broni i odstraszania drapieżników w nocy.
  • Dopadnij wytropioną zwierzynę łowną. Pamiętaj , że inne zwabione zapachem drapieżniki też mogą rościć sobie do niej prawo.
  • Bogaty świat epoki kamienia łupanego to ogromna liczba rodzajów broni, zagrożeń i niesamowitych historii, które są znakiem rozpoznawczym serii Far Cry.
 • PRODUCENT UBISOFT
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

79,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Waga: 0.2 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty