ASSASSIN'S CREED: THE EZIO COLLECTION / PL / PS4

ASSASSIN'S CREED: THE EZIO COLLECTION / PL / PS4
 • Gra PS4
  Gatunek:  gra akcji TPP 
  Wersja językowa: polska (napisy)
  Klasyfikacja wiekowa: 18+ 
  Ilość graczy: single player 

   

  Gra nowa - w folii
  Assassin’s Creed: The Ezio Collection jest kompilacją trzech tytułów z serii Assassin’s Creed, które pierwotnie ukazały się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. W skład wydanego przez firmę Ubisoft zestawu wchodzą: Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood, Assassin's Creed: Revelations.

  Akcja Assassin’s Creed II rozgrywa się w latach 1476-1499. Główny bohater jest szlachcicem, cieszącym się nie tylko życiem w dostatku, lecz także powodzeniem u płci pięknej. Sielankę przerywa jednak zdrada, której ofiarą pada jego rodzina – w wyniku niesłusznego oskarżenia, śmierć przez powieszenie ponosi zarówno jego ojciec – Giovani, jak i bracia: Federico i Petruccio. Protagonista musi salwować się ucieczką z rodzinnej Florencji do Monterrigioni, gdzie, trenowany przez swego wuja o imieniu Mario, zostaje wprowadzony w szeregi tytułowego bractwa Asasynów. Celem, jaki od tej pory przyświeca młodzieńcowi, jest dokonanie zemsty na osobach odpowiedzialnych za śmierć najbliższych – po drodze wplątuje się jednak w znacznie większą intrygę, w jaką zaangażowany jest przede wszystkim zakon Templariuszy, którego macki sięgają wysoko postawionych polityków oraz najwyższych hierarchów Kościoła. Wśród obecnych w grze postaci historycznych pojawia się cała rodzina Pazzich, Leonardo da Vinci, Niccolo Machiavelli, Lorenzo de’ Medici oraz Rodrigo Borgia, czyli późniejszy papież Aleksander VI.


  Assassin's Creed: Brotherhood kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednim tytule. Po zrealizowaniu swojego zadania, Ezio powraca w chwale do Monterrigioni. Spokój nie trwa jednak długo, gdyż willa zostaje doszczętnie zniszczona przez Cezara Borgię, który morduje wuja bohatera. Protagonista po raz kolejny ucieka wraz z matką i siostrą, tym razem za cel podróży obierając Rzym – Wieczne Miasto jest nie tylko stolicą piękna i kultury ówczesnego świata, lecz także miejscem intryg, politycznych gierek i układów oraz wojenek prowadzonych przez rządzące metropolią rody. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że mieści się tutaj siedziba główna zakonu Templariuszy – odwiecznych wrogów bractwa, na którego czele stanął Ezio Auditore. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, motywem przewodnim jest zemsta – tym razem głównym celem herosa jest Cezar Borgia, a także odbudowanie szeregów bractwa i rekrutacja jego członków spośród rzymskich obywateli.

  Assassin’s Creed: Revelations z kolei zabiera graczy do XVI-wiecznego Konstantynopola, który zwiedzają w skórze pięćdziesięcioletniego już Ezio. Bohater postanawia podążyć śladami swego legendarnego przodka – Altaira, jednak na miejscu okazuje się, że rosnąca w siłę armia Templariuszy może zagrozić stabilnej sytuacji całego regionu. Wespół z Sulejmanem Wspaniałym i lokalnymi Asasynami (na czele z Yusufem Tazimem, mistrzem konstantynopolskiego bractwa), protagonista podejmuje próbę pokrzyżowania planów odwiecznym rywalom. Poza wspomnianym wcześniej Sulejmanem Wspaniałym, w grze pojawiają się inne postacie historyczne, takie jak choćby Bajazyd II, Manuel Paleolog czy Sehzade Ahmed.

  Motorem Assassin’s Creed: The Ezio Collection są zadania fabularne, zlecane nam przez pełniące ważną rolę w całej opowieści postacie. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji otoczenia, a tym, co czyni ją niezwykle atrakcyjną, jest znany z pierwszej odsłony serii, aczkolwiek podrasowany, system freerunningu. Bohater potrafi szybko pokonywać przeszkody, wspinać się po ścianach i wdrapywać na dachy, a także przeskakiwać pomiędzy nimi w zręczny, parkourowy sposób. Dodatkowo, w Assassin’s Creed: Revelations debiutuje tak zwane „hakoostrze” – narzędzie pozwalające na wykorzystanie tyrolki, znacznie przyspieszające proces przemieszczania się pomiędzy odległymi punktami na mapie.


  Nieodłączny element każdego Assassin’s Creed stanowią bezpośrednie konfrontacje z przeciwnikami. Do dyspozycji bohatera oddano broń białą, wśród której prym wiodą rozmaite miecze, i broń dystansową. Podstawowym orężem Ezio są jednak ukryte ostrza, którymi może nie tylko wspomóc się w starciach, lecz również eliminować wrogów z zaskoczenia. Pomimo że w każdej z gier zaimplementowano rozbudowany system walki (wachlarz ruchów bohatera powiększa się w toku rozgrywki, a poszczególne ataki można łączyć w mordercze kombinacje), istotny aspekt rozgrywki stanowi skradanie i przemykanie za plecami przeciwników.

  Gry z kompilacji Assassin’s Creed: The Ezio Collection na platformie PlayStation 4 mogą pochwalić się podrasowaną w stosunku do oryginałów oprawą graficzną – usprawnienia objęły podmianę niektórych tekstur oraz podniesienie rozdzielczości do wartości 1080p.


 • PRODUCENT UBISOFT
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

69,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Waga: 0.2 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty