HOMEWORLD DESERTS OF KHARAK / SERIA DAY 1 / PL / PC

HOMEWORLD DESERTS OF KHARAK / SERIA DAY 1 / PL / PC
 • Gra PC
  Gatunek: strategia
  Wersja językowa: polska
  Klasyfikacja wiekowa: 7+
  Ilość graczy: single player / multiplayer

  Gra nowa - w folii


  Wydanie premierowe. Pod obwolutą znajduje się premierowa okładka gry. Edycja Wzbogacona – dodatkowa zawartość cyfrowa: 3 DLC oraz artbook, poradnik i soundtrack.

   

  obrazek

   

  Homeworld: Deserts of Kharak to wydana na platformę PC Windows strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimatach science fiction. Jest to debiutancki projekt zespołu Blackbird Interactive, założonego przez byłych pracowników studia Relic, w tym ludzi odpowiedzialnych za serię Homeworld.


  Pod względem fabularnym gra stanowi prequel wcześniejszych odsłon – jej kampania rozpoczyna się 106 lat przed wydarzeniami z pierwszego Homeworlda. Akcja toczy się na będącej domem dla wygnanego ludu Kushan tytułowej planecie Kharak, która w szybkim tempie obumiera. Większość jej powierzchni zamieniła się już w spalone słońcem pustynie, co powoduje, że wszystkie zamieszkujące ją klany toczą ze sobą permanentną wojnę o resztki surowców. Kością niezgody jest również ideologia, gdyż jedną z najważniejszych frakcji w tym konflikcie jest grupa fanatyków religijnych, uważających, że technologie kosmiczne łamią boskie prawo.


  Sytuację na planecie diametralnie zmienia odkrycie przez satelity tajemniczego obiektu zakopanego pod piaskami największej pustyni na Kharak. Koalicja północnych klanów szybko organizuje ekspedycję, ale przepada ona bez śladu. Kampania opowiada o losach drugiej wyprawy pod dowództwem oficer Rachel S'jet.


  Wydane na platformę PC Windows Homeworld: Deserts of Kharak to klasyczny RTS. Podczas zabawy zajmujemy się więc gromadzeniem surowców, rozwijaniem technologii, konstruowaniem jednostek oraz toczeniem bitew rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Istotną rolę odgrywają artefakty znajdowane we wrakach statków kosmicznych, zapewniające różnorodne przydatne bonusy.


  W przeciwieństwie do wydanych wcześniej odsłon cyklu, akcja gry nie toczy się w przestrzeni kosmicznej, a na powierzchni planety. Mimo to autorzy zadbali, aby mechanizmy rozgrywki przypominały to, co oferowały Homeworld oraz Homeworld 2. Brak tu więc stacjonarnej bazy – jej rolę pełni mobilny krążownik lądowy Kapsi, którego zniszczenie oznacza porażkę gracza. Okręt jest potężnie opancerzony i dysponuje sporą siłą ognia, ale nie porusza się zbyt szybko. Do niego zwożone są surowce i na jego pokładzie konstruowane są inne jednostki. Kapsi wyposażono w cztery podzespoły, które zasilamy dostępnymi punktami energii. Z każdą misją zasoby mocy rosną, jednak dysponować nimi należy rozważnie, gdyż zbyt intensywna eksploatacja może skutkować przegrzaniem systemów.


  W trakcie bitew kluczową rolę odgrywa ukształtowanie terenu. Wszystkie mapy pełne są gór, wzniesień i niecek, a zajęcie pozycji wyższej niż wrogowie daje znaczącą przewagę, m.in. większy zasięg uzbrojenia. Wszystkie jednostki dysponują przynajmniej jedną zdolnością aktywną lub pasywną, a ich rozsądne używanie znacznie ułatwia odnoszenie sukcesów. Ponadto nasze wojska z misji na misję zdobywają doświadczenie, co pozwala zwiększać ich potencjał bojowy.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

49,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

kg.

Waga: 0.2 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty